Понедельник, 06.05.2024, 6:54:20 AM
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Корь | Регистрация | Вход
Меню сайта
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Май 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика
    САЙТ УПРАВЛЕНИЯ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ ДОНЕЦКОГО ГОРОДСКОГО СОВЕТА

    Що таке кір?

    Кір – гостре вірусне захворювання, викликане вірусом роду Morbillivirus, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щоки і папулезно-плямистим висипом на шкірі.

    Шляхи зараження

    Джерелом інфекції є тільки хвора людина. Вірус кору живе в слизу в носі і горлі інфікованої людини. Передача інфекції відбувається повітряно-краплинним шляхом (при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини) або контактно-побутовим шляхом (через інфіковані предмети). Вірус живе на інфікованих предметах до 2 годин.

    Особи, які не хворіли на кір і нещеплені проти нього, залишаються високо сприйнятливими до вірусу протягом усього життя і можуть захворіти у будь-якому віці. Імунітет після перенесеної природної корової інфекції стійкий. Повторні захворювання на кір зустрічаються рідко. Імунітет після щеплень більш короткочасний (через 10 років після щеплення лише у 36% вакцинованих зберігаються захисні титри антитіл).

    Симптоми кору

    Першою ознакою захворювання на кір зазвичай є значне підвищення температури, яке настає приблизно на 10-12 день після зараження інфекцією і продовжується 4-7 днів. Посилюється нежить, з’являється грубий «гавкаючий» кашель, різко виражене почервоніння кон’юнктів. З’являється корева висипка у вигляді дрібних червоних плям, які частіше локалізуються на слизовій оболонці щік. Через кілька днів з’являється висип, зазвичай на верхній частині шиї та обличчі. Приблизно через 3 дні висип поширюється по тілу, далі – на руки і ноги. Висип триває протягом 5-6 днів, а потім зникає. У середньому, висип виступає через 14 днів після контакту з вірусом (в межах від 7 до 18 днів).

    Важкий перебіг хвороби зазвичай відзначається у маленьких дітей, які погано харчуються, особливо у тих, що споживають недостатньо вітаміну А, або тих, чия імунна система ослаблена ВІЛ / СНІДом або іншими хворобами.

    Більшість смертей, спричинених кором, викликані ускладненнями, пов’язаними із захворюванням. Найчастіше ускладнення розвиваються у дітей у віці до 5 років або у дорослих людей старше 20 років. Найсерйозніші ускладнення включають сліпоту, енцефаліт (інфекція, яка викликає набряк мозку), важку діарею і пов’язану з нею дегідратацію, вушні інфекції і важкі інфекції дихальних шляхів, такі як пневмонія. Інфіковані жінки під час вагітності також схильні до ризику важких ускладнень, а вагітність може закінчитися викиднем або передчасними пологами. У людей, що перехворіли на кір, виробляється стійкий імунітет на все життя.


     

    Copyright MyCorp © 2024